Songfic:  Neptej se, proč jdu Ti sbohem dát

Betaread: Denice

Poznámka autora: V textu jsou použita slova písně Neptej se, proč jdu Ti sbohem dát od interpreta Daniela Hůlky. Bohužel se mi nepovedlo dohledat autora textu.  Povídka je takovým neplánovaným bonusem k povídce Jak končí hrdinové. Songfic nevznikl za účelem zisku.

Neptej se, proč jdu Ti sbohem dát
Zůstal bych stát za hradbou mlčení
Nemám právo dál Tvou lásku brát
Jsem ten kdo krad
Tvou přízeň v domnění
Že ji hřích nezmění.

Sbohem ti dávám
Lásko má
Co všechno vzdávám
Vím já sám
Oddanost Tvá se peklem pro mě stává
Co může dát Ti někdo jako já
Sbohem Ti dávám.

 

Neptej se, proč jdu Ti sbohem dát
Můj útěk snad
Tě přeci zachrání
Před bohem i v srdci jediná
Jsi pro mě dál

Otáčím se k oknu. Nevidím, jak třesoucí se rukou otvíráš dveře, ani tvá ramena otřásající se vzlyky. Vím. Chceš odejít, utéct dřív, než ti vytrysknou slzy. Chceš si zachovat alespoň poslední zbytek důstojnosti.  Neohlédnu se.  To jediné pro tebe můžu udělat.  Poslední laskavost.

Chci jít, rozběhnout se za tebou. Sevřít tě v náručí. Na kolenou tě prosit za odpuštění. Za zapomenutí těch hrozných slov. Urážek. Nemůžu. Miluji tě, a proto tě musím nechat jít.  Znamenáš pro mě víc, než dokážu vyjádřit, víc než můj vlastní život. Proto tu musím zůstat.  Sám. Nechat tě jít za štěstím. Já nejsem ten, s kým bys měla žít. Ten kdo si tě zaslouží. Ten, koho bys měla milovat. Já jsem já. Černý stín. Vlk samotář.  Ledový král.  Protivný netopýr. Nikdy se nezměním. Nikdy se nestanu Panem Dokonalým. Ne tím tvým. Většinu svého života jsem jen bral. Ničil. Tebe zničit nemůžu. Nesmím. Zachránila jsi mě, a teď musím zachránit já tebe, před sebou.  Před tím, aby sis zničila život pro růžové brýle.  Pro dívčí sny.

Nesmíš. Přikážu si. Nesmím jít za tebou. Vidět tvé slzy. I když je nevidím, bolí mě. Pálí mě hůř, než oheň. Protože za ně můžu já. Jenom já.

 

Není to rouhání
Přiznat své selhání.
Sbohem Ti dávám
Lásko má
Vězněm se stávám
V sobě sám
V každém z Tvých slov se rozhřešení skrývá
Mně, který ví, že zatracen být má
Lásky se vzdávám
Sbohem Ti dávám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami