Odkazy

Blesk

Tady Vám představuji stránky jednéz, dle mého názoru, nejlepších českých autorek Harry Potter fanfiction. Často se zaměřuje na pár Severus Snape, Hermiona Grangerová,ale nejsou jí cizí ani povídky s jiným hlavním párem. Píše i nepopisný a non PWP slash.
Za sebe mohu doporučit zejména povídky Šalamounek I a II s párem SS/HG, a zajímavou Potvůrku I a II, s celkem originální zvěromágskou zápletkou. Za přečtení bezesporu stojí i epické veledílo Zapovezenci, pojednávající o tom, jak by to vypadalo, kdyby Bradavice byly zničeny, Albus Brumbál zavražděn, Fénixův řád ponechán napospas osudu bez schopného a rozhodného vedení a studenti nuceni hledat útočiště v Zakázaném lese, který je zakázán z dobrého důvodu.Povídka byla nedávno po cca pěti letech aktualizací zdárně dokončena.
Příznivci romantiky jistě ocení řadu překladů od Kapi , která si nedávno zařídila vlastní stránky zde, a příznivci slashe zase překlady od Erumoice

Rok jako žádný jiný

Nemyslím, že by některý čtenář Harry Potter fanfiction neznal překlad téhle povídky, ale jistota je jistota. Překlad povídkyRok jako žádný jiný a na něj navazujících povídek Léto jako žádné jiné a Rodina jako žádná jiná vytrvale běží již několik let. V současné době je kompletně přeložený Rok a Léto. U rodiny překlad dostihl autorku originálu, tudíž se aktualizace objevují podle toho, jak aktualizuje autorka originál.

Slythegryf

Zde si dovolím doporučit dějove celkem originální povídky od Frox konkrétně hetero povídku Výkřiky s pairingem SS/HG a takovým zvláštním koncem, hetero povídku Na hraniciopět s pairingem SS/HG a ani zde se autorka nedobrala vyloženě happy endu. Následují slashové povídky Z přirozených důvodů a Dokonalá pomsta , pokud si to správně pamatuji, obě s pairingem SS/HP.

Potterharry.net

Potterharry.net je známý aktivní archiv povídek s HP tematikou. i dovolím doporučit dějove celkem originální povídky od Frox konkrétně hetero povídku Výkřiky s pairingem SS/HG a takovým zvláštním koncem, hetero povídku Na hraniciopět s pairingem SS/HG a ani zde se autorka nedobrala vyloženě happy endu. Následují slashové povídky Z přirozených důvodů a Dokonalá pomsta , pokud si to správně pamatuji, obě s pairingem SS/HP.

Pár dalších stránek ve zkratce

Zde najdete překlady neslashových povídek kde hlavní roli hraje vztah Severuse a Harryho.

Zde si v sekci Překlady z angličtiny dovolím doporučit povídky Co se ti líbí, máš mít v užívání, pojednávající o poněkud netradičně pojatém vztahu Hermiony, jako učednice a Severuse jako jejího mistra. Dále povídku Vanity, které lze vytknout jen to, že se děje knihy Princ dvojí krve držela až do úplného konce, a v neposlední řadě i humorný Průvodce o klišé.

Zapomenout nesmíme ani na sovičku Jacomo a její povídky a překlady.

Dobbyho pak najdeme celou řadu překladů a povídek slashových i neslashových zejména na téma vztahu Severus – Harry.

Abigail si dovolím obdivovatelky Siriuse upozornit na dosud nedokončenou povídku Z čisté krve hvězd.

Wixie najdete mnoho povídek s párem Severus a Hermiona. Doporučit si dovolím hlavně povídky Společnice a právě dokončenou Tati, kup nám maminku.

Tady si přijdou na své zejména milovníci slashe a páru Severus a Harry.

Evi najdete pomalu, ale jistě přibývající překlad povídky Odmýtnutí a dokončenou povídku Portrét pro Bradavice.

Vini je k nalezení několik povídek s pioměrně neobvyklými zápletkami, kde samozřejmě nemůže chybět Severus, když ne v hlavní, tak alespoň v důležité vedlejší roli.

Tady něco málo slashe.

Suzane najdete překlady několika HP povídek, zejména s pairingem Hermiona a Lucius.

Ailam si dovolím doporučit slashovou (dost popisnou) povídku Nocturne.

Soraki a Zrzky najdete trochu slashe, a hlavně hned dvě fanouškovská pokračování Kamene manželství.

Na Harry Potter drabbles jsou každý pátek zveřejňovány nové výzvy se zadaním na drabble. Má to celkem úspěch.

Archivy a hromadné weby

Potterharry.net

Potterharry.net je známý aktivní archiv povídek s HP tematikou. Naleznete zde hetero i slash povídky, jednorázovky i kapitolovky, povídky o Harrym, pobertech, i o dětech Zlatého tria. Dovolím si říct, že každý si tu najde něco, co mu takříkajíc sedne. Doporučit konkrétní autory je poměrně těžké. Já osobně mám ráda povídku Difficultates od Thery, Láska je vzácná od Pavliska a Vánoční svetr od Branwen, všechny SS/HG a rozsáhlou neslashovou povídku o Harrym a Severusovi Harry Potter a Volanie krvi od slovenské autorky Donny.

Fantasmagorium

Fantasmagorium je léty prověřený fanfiction web, věnující se více fanfomům. Vedle povídek ze světa Harryho pottera rozdělených na slash sekci (zde jsou povídky rozděleny i podle pairingu) a hetero sekci, tu najdete i povídky na téma Profesionálů (rozhodně už se nikdy nebudete na Boddiho a Doyla dívat stejnýma očima), Pána prstenů….

Překlady na hpkizi.sk

Hpkizi.sk je web věnovaný překladům zejména Dramione povídek, ale najdete tu i mnoho Snamionek i hetero povídek s jiným pairingem, například Hermiona a Bill, Hermiona a Remus….., ale i nějakéty slashové povídky, zejména Drarry a Snarry.

Labyrintem slov

Stránku Labyrintem slov asi netřeba představovat. Najdete zde hlavně slashové povídky a zejména Kámen manželství.

Tess

Tess najdete celou řadu hetero i slash povídek. Já osobně nedám dopustit na povídku Prvý a posledný, ačkoli se někomu bude zdát možná trošku přeslazená. Na tomhle webu rozhodně strávíte pár hodin čtením.

Slashové povídky

Elysejský klíč

Elysejský klíč je web věnovaný velmi kvalitní slashové fanction s párem Harry a Severus. Co se mě týče, jeden z nejlepších alternativních sedmých dílů.

Strom poznání

Strom poznání je velmi povedené a překvapivě akční slashová povídka se Severusem a Harrym v hlavních rolích. Nezanedbatelný je i vedlejší pár, nebo spíš trojice Draco, Hermiona, Neville. Za pozornost stojí i rubrika s povídkami od čtenářů.Za zmínku jistě stojí i zde zveřejněnená povídka Dech života a povídky čtenářů.