Kapitola dvacátá první

Severus přejel pohledem osoby, které si posedaly do křesel v hale. Bylo to lepší, než čekal. Kingsley Pastorek, Remus Lupin, Fred a George Weasleyovi, Cho Changová, Neville Longbottom, Levandule Brownová, Katie Bellová, Angelina Johnsonová, Justin Finch-Fletchley, Lee Jordan a Paravati Patilová. Většina tehdejší BA. Někteří odmítli, jiní, jako Padma Patilová, Alice Spinnetová a Ernie Macmillan ani nedostali nabídku. Je už si válka vyžádala jako své oběti. Bratři Creeveyovi, Colin a Dennis, a dívka jménem Hannah Abottová byli už měsíce nezvěstní a Severus pochyboval, že by se v jejich případě konal stejný zázrak jako u Hermiony. 

„Nevím, kolik vám toho Hermiona řekla, tak to raději vezmu od začátku. Před svým prvním pádem před dvaceti lety si Voldemort vytvořil sedm viteálů. Jedná se o magické artefakty, v nichž je ukryta část jeho duše, a které mu v případě smrti umožní návrat, jako se stalo po Turnaji tří kouzelníků. Viteály musí být zničeny dřív, než bude Voldemort zabit. Jsou dobře ukryté, ale já a Hermiona jsme přesvědčeni, že víme kde. Protože jsem se na jejich nalezení podílel já, považuje to pan Potter za jasný důkaz, že se jedná o past a odmítá se na jejich zničení podílet a raději po nich dál pátrá na vlastní pěst. Cokoliv se od této,“ naznačil prsty uvozovky, „porady stane, děje se striktně bez něj.“

„Tohle se Harrymu líbit nebude,“ poznamenal Fred.

„Co se mu líbí nebo nelíbí, je mi srdečně jedno. Zajímá mě, jestli nám pomůžete, nebo ne. Předem vás varuji, že přitom můžete snadno přijít o krk. Vzhledem k tomu, že výuka obrany proti černé magii stála v posledních letech za zlámanou grešli, bude to vyžadovat určitou přípravu z vaší strany. Ti z vás, kteří se rozhodnou se připojit, se tu sejdou zítra v sedm večer. Adresa domu je Snape Mannor, Glamorgan. Je chráněn fideliovým zaklínadlem. Zbytku děkuji za čas.“

„Jak přesně si tu přípravu představujete, profesore?“ ozvala se Katie Bellová.

„Doplníme vaše znalosti o pár užitečných, převážně obranných kouzel a o nějaké informace o viteálech. S Hermionou a Ginny jsme dali dohromady hrubý plán, který ještě potřebuje doladit v celkem mnoha detailech. Takže máme tak měsíc nebo dva co dělat. Nicméně očekávám, že ti, kdo zítra přijdou, to dotáhnou do konce.“ Většina přítomných se přistihla, jak bezděčně přikyvuje. Pak se postupně rozešli. Severus byl celkem zvědavý, kolik jich zítra přijde.

Byl příjemně překvapen. Až na Parvati dorazili všichni. A všichni toho brzy začali litovat. Doplnění znalostí o pár užitečných kouzel představovalo čtyři hodiny drilu s hůlkami. Severus se nad nimi slitoval až v jedenáct, kdy někteří stěží stáli na nohách. Následující den byla sobota a tak si dali sraz už v jednu. Až do večera zkoušeli Patronovo zaklínadlo a různé úrovně štítových kouzel. Severus s potěšením zjistil, že na tom nejsou až tak bídně, jak si myslel. Během týdne zvládli obranu před zaklínadly a přešli k obraně proti různým magickým tvorům. Dva týdny se učili, jak odrazit akromantuli, pětinoha, vlkodlaka, nemrtvé, jak definitivně zlikvidovat Mozkomora a tak dále. Za tři týdny se toho naučili víc, než za sedm let v Bradavicích. Severus se nad nimi slitoval a nechal jim za odměnu volný víkend. Po kterém přešli k útočným kouzlům. Sem zařadil i několik z černé magie. Někteří sice reptali, ale nikdo spolupracovat neodmítl. Teoreticky jim vysvětlil i použití kleteb, které se nepromíjejí, a jejich účinků. Neville Longbottom při tom viditelně zbledl. Nakonec jim ukázal i kletbu sektumsempra, ke které připojil i varování, že pokud protivníkovi okamžitě neposkytnou první pomoc, během tří minut vykrvácí. Ale na rozdíl od avady nebylo za její použití doživotí v Azkabanu.

„Dobře. Poslední obranné kouzlo a končíme,“ oznámil jim po měsíci a půl. Všichni přítomní si oddechli. Tenhle dril jim začínal lézt krkem. „Pokud si vzpomenete na svůj čtvrtý ročník, učili jste se, že kletbu avada kedavra nelze odrazit. To není tak úplně pravda. Existuje na to velmi komplikované zaklínadlo, které zvládnou jen ti nejlepší čarodějové. Nicméně se vás ho pokusím naučit. Podle vašich dosavadních výkonů předpokládám, že by ho mohli zvládnout: Cho, Katie, Hermiona, Lee a možná i Fred.“ Už po pár dnech mu bývalí studenti navrhli, aby je oslovoval křestními jmény. Neustále pane a slečno je jen zdržovalo. Výsledek jejich snažení Severuse ohromil. Jakýs takýs štít se povedlo vykouzlit všem. O plné účinnosti toho od Levandule, Ginny, Justina, Remuse, George a Nevilla sice pochyboval. Ale skončit v komatu bylo pořád lepší, než být mrtvý.

„Fajn. Jste si jistý, že to vážně funguje?“ zeptal se třetí a závěrečný den tréninku Fred.

„Zvládne vykouzlit avadu?“ odpověděl Severus otázkou.

„Možná.“

„Tak to zkuste,“ vyzval ho Severus.

„Nechci vás zabít.“

„Nebojte, takové štěstí vás nepotká,“ ujistil ho klidně Severus.

„Jste si naprosto, zcela, úplně, stoprocentně jistej, že ten štít funguje?“ ujistil se Fred.

„Ano.“

„Avada kedavra!“ Paprsek zeleného světla se vyřítil přímo na Severuse. Hermiona instinktivně zavřela oči. Neviděla, jak se světlo vpilo do průsvitného štítu, který vystřelil ze Severusovy hůlky.

„Další dotazy? Ne? Výborně. Zítra začneme dolaďovat plán akce,“ oznámil jim ještě Severus, než je rozpustil. Někam se ztratila i Ginny s Alexem. Severus se sesul do křesla. Hermiona se chtěla posadit vedle něj, ale on si ji místo toho stáhl do klína. Překvapeně vyjekla, ale nebránila se. Místo toho ho objala. Chápala, že pro Severuse, zvyklého na svůj klid je těžké mít věčně dům plný lidí, ale snášel to překvapivě dobře.

„Měli bychom si promluvit o tvém patronovi,“ poznamenal.

„Není důvod.“

„Dobře.“

 

Druhý den se sešla bojová porada. Zbýval jim k vyřešení poslední problém. Jak dostat Severuse k Voldemortovi, aby mohl zlikvidovat Naginiho?

„Frede, to není jako vytáhnout někoho z vězení. Do jeho sídel mohu chodit, kdy chci, ale do své blízkosti si mě musí zavolat on,“ vysvětloval už poněkolikáté unaveně.

„Je nějaký způsob, jak se tam dostat bez pozvání?“ zeptal se Neville.

„Ne. Jen tak se tam objevit je sebevražda. Musel bych mít opravdu dobrou omluvu a i tak bych to nemusel přežít ve zdraví.“

Neville se zhluboka nadechl a řekl mu svůj nápad.

„Ne. Nepřichází v úvahu. Jestli chcete spáchat sebevraždu, najděte si jiný způsob. Mě do toho netahejte,“ odmítl to rázně Severus. Ostatní na Nevilla jen šokovaně zírali.

„Máte snad lepší nápad?“

„Jste šílenec,“ uzavřel debatu Severus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami