Kapitola 15  – Výsledky

 

Opatrně vyprostil svou ruku zpod Hermioniny hlavy a spokojeně se protáhl. Mňauůůů! ozvalo se od jeho boku. Ta malá potvora byla nepoučitelná. Ačkoli ji každý večer vyhodil z ložnice, skoro každé ráno ji našel nasáčkovanou v posteli. Naštěstí alespoň Křivonožka bral zavděk pelíškem, který si pro něj vydupala Hermiona, u krbu v hale. Mít v posteli ještě jeho, to už by asi nepřežil. Opatrně vyprostil její ocas zpod svých žeber. Stejně to bylo zvláštní. Kocour ho od první chvíle nesnášel, ale tahle malá potvora ho přímo milovala. Ačkoli se nechala ochotně hladit kdekoli, kdykoli a kýmkoli, ještě se nestalo, že by ráno spala přitulená u Hermiony. Vždy to byl on, kdo ji při vstávání málem zalehl, ale ne že by jí to snad odradilo.

Navíc, ačkoli kotě mu pilo krev už skoro měsíc, nezdálo se, že by moc povyrostlo. Trochu se spravilo, to byla pravda. Už mu nevystupovala žebra a kůže na něm nevisela, ale stále se dokázalo bez problémů vtěsnat do jeho dlaně. Na druhou stranu mělo chuť k jídlu a nevypadalo ani trochu nemocně. Už asi týden si říkal, že by s ním měl pro jistotu zajít nebo spíš poslat s ním Hermionu k veterinoléčiteli, ale zatím se k tomu nějak nedostal.

Nechal Hermionu spát a zavřel se do koupelny. To bylo asi jediné místo v domě, kam ho kotě nepronásledovalo. Od jejich prvního setkání se koupelnám vyhýbalo důsledněji, než kacíř inkvizici. Cestou z koupelny sebral kočku a šel se nasnídat. Křivonožka ho v hale přivítal okázalým zívnutím typu:Ty už jsi tu zas? Mnohem víc pozornosti věnoval jeho malé společnici.

Fakt s ní budu muset k veterinoléčiteli, povzdechl si Severus, když viděl hladové pohledy, které na to mrně kocour vrhal. Vzhledem k velikosti, nebo spíš malosti kotěte mu to přišlo až pedofilní.

Automaticky prošel kolem krbu a sebral z jeho římsy ranní poštu. Jak tak zběžně prohlížel obálky, narazil na úřední dopis s pečetí Institutu vysoké magie v Londýně adresovaný Hermioně. Výsledky zkoušek. Potlačil nutkání dopis otevřít a položil ho na její místo u stolu. Ačkoli nevěděl, co to v dopise stojí, byl rád, že je konečně tady. Hermiona si posledních pár dní dělala starosti a zdržení si vysvětlovala tím, že propadlíkům píšou až nakonec. Sice nevěřil tomu, že by tohle byl její případ, ale Pendleton byl blbec a člověk nemůže vědět, co takovej pomstychtivej blbec udělá, když se mu naskytne příležitost k odplatě.

Hermiona dorazila na snídani chvíli po něm. Při pohledu na obálku viditelně zbledla, ale neotevřela ji. Severus na ni netlačil. Tak ji otevře po snídani…

…. dopoledne ….

…. po obědě ….

… odpoledne ….

…. po večeři…..

„Otevřeš tu obálku ty, nebo to mám udělat za tebe?!“ nevydržel to večer. Hermiona byla celý den duchem nepřítomná a cokoli jí během dne řekl, jí musel minimálně třikrát zopakovat, než to našlo její vědomí toulající se bůhví kde. Navíc byla viditelně nervózní a roztěkaná. Dvakrát jí chytil ruku doslova nad kotlíkem a na poslední vteřinu jí zabránil přidat do lektvaru přísadu, která tam neměla co dělat. Přidávat do lektvaru proti cruciatu pelyněk se nepokoušel nikdy ani Longbottom. A to už bylo co říct.

„Udělejtoty,“vyhrkla, přisunula mu obálku, zvrhla přitom vázu s květinami a utekla od stolu.

Severus si pomyslel něco o hysterických ženských a rázně roztrhnul obálku, které se ta záplava vody z převržené vázy nějakým zázrakem vyhnula.

 

Institut vysoké magie v Londýně

Paní Hermiona Jane Grangerová-Snapeová

Snape Manor Glamorgan

Fakulta lektvarů                                

Fakulta historie

V Londýně 30. 1. 2009

Vážená paní Grangerová-Snapeová, dovolujeme si Vás seznámit s konečnými výsledky Vašich závěrečných zkoušek z dvojoboru Lektvary a historie.

 

Klasifikační stupně:

Vyhovující klasifikační stupně:

V – výborné

D – dobré

S – snesitelné

Nevyhovující klasifikační stupně:

N – nedostatečné

 

Předměty – zkoušející – klasifikace:

Bylinkářství ………………………………………. Prof. Mist. Thomas Theodorikus Pendleton ………………….. D

Teorie lektvarů …………………………………. Doc. Mist. Jerry Greery ………………………………………….……….V

Praktická příprava lektvarů ………………. Prof. Mist. Nicolas Nott Merl.ř. I ..……………………………………V

Historie kouzelnické Anglie ……………… Prof. Mist. Alastor Dent ………….………………………………………V

Obecné dějiny kouzelnického světa … Doc. Mist. Kornelius Toody …………………………………………….V

 

Celkový prospěch ………………………………………………………………………………. Prospěla s vyznamenáním

Vzhledem k Vašim výsledkům u závěrečných zkoušek a skvělým průběžným studijním výsledkům po celou dobu studia Vám gratulujeme k získání titulu Mistr lektvarů a Mistr historie a k získání červeného diplomu.

Zároveň si Vás a Váš doprovod (maximálně 4 osoby) dovolujeme pozvat na slavnostní promoci, která se uskuteční 12. března 2009 v pamětní síni institutu. Pozvánky a bližší informace obdržíte soví poštou přibližně čtrnáct dní před promocí.

 

S pozdravem

Prof. Mist. Nicolas Nott Merl.ř. I

Představený Institutu vysoké magie v Londýně

 

„Vyhodili mě, že jo?“ zeptala se tiše, když za ní přišel do knihovny. Stála u okna, dívala se do zahrady zahalené tmou a rukama si objímala ramena. Severus demonstrativně rozložil dopis.

„Vážená paní Grangerová-Snapeová, s lítostí vám oznamujeme,“ Hermiona sebou bolestně trhla. „Že jste závěrečné zkoušky nesložila, neboť jste obdržela dvojku z bylinkářství a jinak samé jedničky a tudíž vás bohužel musíme požádat, abyste si přišla vyzvednout červený diplom,“ odrecitovat a snažil se udržet vážný tón. Hermiona na něj několik vteřin třeštila oči, než pochopila význam jeho slov.

„Mizero,“ sykla a skoro divadelním gestem ho udeřila zatnutou pěstí do hrudi a znovu a znovu. „Mizero,“ zopakovala, aby to náhodou nepřeslechl. Severus si ji přitáhl do náruče.

„Vzal jsem si to ale hysterku,“ zašeptal jí teatrálně do vlasů, když mu přestala vzdorovat a přitiskla se k němu. „Amazonko, kdybys propadla ty, tak by ty zkoušky neudělal nikdo.“

„Stejně jsi mizera,“ obvinila ho.

„To nepopírám, ale přiznej se, že mě i přesto miluješ.“

„Strašně moc,“ zvedla k němu lesknoucí se oči.

„Stejně jako já tebe,“ vyrazil jí dech. Než stihla jakkoli zareagovat, umlčel ji polibkem. Cítila, jak se jeho ruce z jejích ramen přesouvají níž, jemně ji hladí po zádech a sklouzávají až na její zadeček. Najednou jí jeho oblečení a vlastně i to její začalo překážet. Netrpělivě začala bojovat s dlouhou řadou knoflíků na jeho kabátci. Musím ho naučit nosit zipy, jinak se z toho jednou zblázním, napadlo ji, než se její mysl začala zabývat mnohem příjemnějšími věcmi.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami